Prezent na Dzień Dziadka poszukiwany – co kupić seniorowi?

W życiu człowieka drobne gesty mają ogromne znaczenie. Dobre słowo, pamięć o różnego rodzaju okazjach i wydarzeniach sprawiają, że relacje międzyludzkie umacniają się. Dlatego warto już teraz poszukać prezentu na Dzień Dziadka od TaniaKsiazka. Idealnym pomysłem będzie podarunek w postaci ciekawej książki. Fantazyjnie zapakowany poradnik lub powieść na pewno sprawią seniorowi mnóstwo radości. Jakie tytuły zasługują na uwagę, gdy chcemy kupić dziadkowi fajny upominek?

Propozycje prezentów – poradniki

Do powyższej kategorii zaliczają się książki pisane przez ekspertów z konkretnej dziedziny. Są one dedykowane dla dwóch grup odbiorców:

  • Osób, które dopiero zaczynają zgłębiać dany temat.
  • Pasjonatów, którzy dążą do tego, aby wiedzieć jak najwięcej o przedmiocie ich pasji.

Poradnikiem, jaki można polecić w ramach prezentu na Dzień Dziadka będzie każda książka dotycząca tego, co zajmuje wolny czas seniora. Pielęgnacja roślin i praca w ogrodzie sprawiają, że dziadek nabiera energii i chętnie chwali się efektami swojej pracy? W takim razie podaruj mu “Przewodnik po roślinach leczniczych”, dzięki któremu w jego ogrodzie być może znajdą się okazy znane ze swoich korzystnych dla ludzkiego organizmu właściwości. Ta pięknie wydana książka zawiera wyraźne ilustracje i cenne wskazówki. Po odłożeniu jej na półkę regału będzie jego prawdziwą ozdobą. W księgarni nie brakuje również poradników z innych, potencjalnie interesujących dla dziadka dziedzin, jak na przykład fotografia czy hodowla zwierząt. Mając dziadka-miłośnika pszczół, warto zwrócić uwagę na takie tytuły jak “Wielki poradnik pasieczny” Sławomira Trzybińskiego, a do kompletu dokupić kalendarz pszczelarski.

Jaką powieść kupić dziadkowi?

Wśród klasycznych powieści znajdziemy sporo tytułów, które będą atrakcyjnym prezentem z okazji Dnia Dziadka. Zarówno kryminał, jak i powieść obyczajowa to lektury, po które chętnie sięgają seniorzy. “Prosta sprawa” Wojciecha Chmielarza to przykład książki, która przypadła do gustu najbardziej wymagającym czytelnikom. Historia jej powstania jest bardzo ciekawa, bo zanim wydano ją w w wersji papierowej, autor publikował w internecie odcinki tej powieści sensacyjnej. Odbiór był entuzjastyczny, więc powstała wersja książkowa, zmodyfikowana i rozbudowana. Wartą uwagi propozycją jest także “Gambit królowej” Waltera Tevisa. Historia Beth Harmon to opowieść o pasji, ambicji i ludzkiej słabości. Spodoba się nie tylko dziadkowi, który uwielbia grać w szachy.

Tło autorstwa freepik - pl.freepik.com